Generation Equis’le tanışın

OKUYAN: 10 - Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 22:54

Generation Equis’le tanışın

İster bir gringo (İspanyol, Latin veya İspanyol kökenli değil) veya herhangi bir mirasın üyesi olun. Bu hiç önemli değil. Amacımız, bu terimi olumsuz bir şekilde kullanmak değildir. Genetik Equis’i ve bu kullanılmayan pazarın potansiyelini tam olarak anlayarak en çok fayda sağlamayı amaçladıkları için Hispanik veya İspanyol kökenli olmayanların ilgisini çekmek istedik.

Genezik olmayan Generation Equis arkadaşlarımız, kuşkusuz bu makaleden Generation Equis’e pazarlama yaparak yararlanacaklar. Nesil Equis’in belki de son yüzyılda görülen nüfus gruplarının en hızlı büyüyen biri olduğunun farkında olmayabilirsiniz. Bunlar, etkin bir şekilde pazarlamak, hizmet etmek ve onlara satış yapmak için öğrenen herhangi bir işletme veya birey için inanılmaz bir fırsattır.

Generation Equis Kimdir?

Generation Equis, 1960’tan sonra doğan Hispanik ya da İspanyolca dil kökenli bireylerin nesline verilen bir etikettir. Bu hızla büyüyen grubun çoğunluğu Amerika’da yaşamaktadır ancak onlar da dünyanın diğer ülkelerinde kalırlar. Kendinize “Bu grup neden bu kadar önemlidir?” Diye soruyor olabilirsiniz. Öğrenmek üzeresin

Gelecekteki fırsatları anlamak için, tarihi kısaca incelemek genellikle yararlıdır. Tarihi olarak iyi bilinen Nesil X terimini tanımlayalım. Çoğu, gerçekte neyi temsil ettiğini anlamasa da, yaygın bir şeydir. Ardından Hispanik eşdeğeri ile ilgili daha detaylı bilgi edineceğiz – Generation Equis.

Kuşak X Tanımı

Yirminci yüzyıl boyunca, Amerikan tarihçileri ve sosyal yorumcular, referans nesiller için onları nicelleştirmek veya etiketlemek için çeşitli kuşaklara etiketler yerleştirdi. Günümüzde X Nesli, en yaygın olarak, 1960’lar ve 1970’lerde doğan yaklaşık 80 milyon insan için kullanılmaktadır..

 • Hırslı
 • Kararlı
 • Yaratıcı
 • Kendini Öğretti ve Bağımsız
 • Çeşitlendirilmiş

Bu grup tarafından temsil edilen tarihsel başarılara odaklanırsanız bunlara şunları yapabilirsiniz: X Neslinin bir zamanlar tembel ya da odaklanmamış insanlar olduğu düşünülüyordu. Başarılarına bakarken, bunun medyanın erken teşvik ettiği yanıltıcı negatif bir kavram olduğu kanıtlanmasına rağmen. Tam tersi bugün doğru gibi görünüyor.

X Nesil, başarıları sayesinde bugünlerde en çok Amerikan tarihinin en girişimci ve teknoloji dostu nesillerinden biri olarak görülüyor. Niye ya? Sadece, Amerika’nın hızlı ve önemli gelişmelerden geçmesine olanak tanıyan teknolojik gelişmelerin büyük kısmını nasıl yönlendirdiğine bakınız. En göze çarpan unsur, Internet’in şaşırtıcı büyümesi ve popülaritesi ile eşleşen kişisel bilgisayarı içermektedir. Birkaç isim vermek için Microsoft, Dell, MySpace ve YouTube gibi milyarlarca dolarlık şirketler, X Nüfus Grubuna ait kişiler tarafından kuruldu.

Generation Equis Tanımı

Generation Equis, birçok yoldan X Nesline çok benzemektedir. Birincil fark Generation Equis’in yalnızca İspanyol kökenli veya İspanyol kökenli olanları temsil etmesi. Bu, birçok isabeti paylaşan çeşitli ama benzer bir grubu tanımlar:

 • Katı kültür, onları kendi ülkelerine bağlar.
 • Güçlü aile değerleri ve birlik normları vardır..
 • Topluluktan fikir sahibi olmak isterler – topluluklarını desteklemeyi seçiyorlar.
 • Belirli bir iş ahlakı tipik olarak vardır..
 • Amerikan Rüyasını kazanmak ve yaşamak için gerekenleri yapmak istiyor.
 • Mülkiyet, eğitim ve girişimcilikle ilgili gururludurlar..
 • Onların menşei, Orta ve Güney Amerika, Karayipler ve İspanya da dahil olmak üzere ortak bir İspanyol vakfı birliği tarafından birleştirilen yirmi’den fazla ülkeden geliyor.
 • İspanyolca, İngilizce veya her ikisini de konuşuyorlar.

Generation Equis’in büyüme potansiyeli, Generation X’in büyüme potansiyeline eşit veya daha fazla. Takip eden bölümlerde bu konuyu genişleteceğiz. Özünde, Amerika’nın yüz yıldır benzeri görülmemiş bir büyüme sağlamasına neden olan aynı temel ve iş değerlerini temsil ediyorlar. Bunu göz önünde bulundurun, çünkü nüfus grubunun Generation X veya Amerika’daki benzeri diğer gruplardan daha hızlı bir oranda büyüdüğünün farkındasınızdır.

Generation Equis’in Demografisi

Generation Equis’i oluşturan insanları, onların kültürünü ve bu nüfusun hem sayı hem de internet kullanımındaki büyüme eğilimini anlamak önemlidir. Generation Equis, İspanyol Konuşan Göçmenler, Geçici Hispanik İşçileri ve Chicanos’u (Hispanik Göçmenler için doğan ikinci ve üçüncü nesil) içerir.

Generation Equis tanımımızda belirttiğimiz gibi kendi kültürleri, ironik bir şekilde pek çok açıdan Amerika’nın temelini oluşturan kültüre çok benzer. Güçlü aile değerleri ve sağlam bir toplum duygusu ile birleştirilen sıkı çalışma ruhu. Bunlar Amerika’nın geçtiğimiz yüz yıl boyunca önemli ölçüde büyümesini sağlamanın temelleri. Amerika’daki Nesil Equis’in nüfus artışı trendi fazla tartışmaya gerek duymuyor. Hızlı ve sürekli bir büyüme.

Birleşik Devletler Başkanı tarafından 2010 başında yapılan bir konuşmada; Barack Obama, uygun göçmenlik yönergelerini izleyerek ülkeye girmiş olabilecek onsekiz milyon İspanyol varlığının olduğunu tahmin ediyor; bu bildiri, bu “yasadışı göçmenlerin” sayımda sayılmadığını bildirmektedir. Dolayısıyla, gerçekte, Hispanik nüfus veya Generation Equis, gerçek Nüfus Sayımı tahminlerinden çok daha büyüktür.

Amerika’da yaşayan altı kişiden biri Aslında İspanyol kökenlidir ve bu sayı, Hispanik nüfusunun her on yılda neredeyse iki katına çıktığı mevcut büyüme eğilimini göz önüne alırsanız yakında beşte birinden birinde olabilir. 2010 Genel Nüfus Sayımı sonuçlarını görmek çok ilginç, ancak şaşırtıcı olmayacaktır, çünkü Sayımın tamamı yalnızca on yılda bir alınmakta ve 2010 Nüfus Sayımı verileri bu makalenin yayınlandığı tarihte mevcut değildir. Yasadışı olarak, mevcut trend yakında değişecektir.

Peki Generation Equis kimin olduğunu sorduğunda? Etrafınıza bir bakın – Çevrenizdeki insanlar bunlar. Onlar Amerika’nın ve dünyanın hızla büyüyen önemli bir parçasıdır. Bunlar, X Nesilinin halefi veya eşleştiricisidir. Tarih kendini tekrarlarken – etnik, kültürel ve piyasa değişiklikleri kalıpları da yapar. Bunu dünyada medeniyetlerle gördük. Bu makale, Generation X’in tekrar edildiği bir sonraki gelişmekte olan ülkeye odaklanıyor ancak Generation Equis’in adını taşıyan Hispanik nüfusu ve gelecek nesil X üzerinde yoğunlaşıyor. “Equis”, İspanyolca’da X harfidir.

Generation Equis’in X Nesiliyle aynı olacağını söylemek değil, ancak hızla büyümekte olan ve büyümekte olan katkılarına saygı gösterilmesi ve ayrıca önemli ve genişleyen bir rol oynamak için kullanılmaları gereken yeni nesilleri temsil etmektedirler Amerika Birleşik Devletleri ve küresel pazarda.

Bu makale, Amerika’da ve dünyadaki bu yükselen pazardan nasıl faydalanacağınız ve bunlara katkıda bulunacakları ve bunlardan yararlanacakları konusunda odaklanmaktadır; selefi X Nesil olduğu kadar.

Onların Satın Alma Gücü

Sadece Amerika’daki Hispanik nüfus, durgunluk dönemlerinde bile inanılmaz satın alma gücünü temsil ediyor ve bu gücü her geçen gün artıyor. Niye ya? Bu, daha iyi bir yaşam yaratmak için nüfus artışının ve kararlılığının bir kombinasyonudur. Tanıdık bir desen gibi geliyor mu? Olması gerekiyor. Bu benzer türde etkinlik, Amerika’nın bulunduğu büyük ulus haline gelmesini sağladı. Genetik Equis (Hispanik) satın alma gücü 2010’da bir trilyon doları aşacak. Bu, 1990 yılında Selig Ekonomik Büyüme Merkezi tarafından yapılan tahmine göre neredeyse beş kat daha fazla.

Oldukça basit bir şekilde, Generation Equis, diğer tüm azınlık gruplarını aşan bir satın alma gücüne sahiptir. Bu makalede Generation Equis’in satın alma gücü konusunda ayrıntılı bilgi vermeyeceğiz. İkna ihtiyacınız varsa – en sevdiğiniz web arama motorunu kullanmaktan çekinmeyin ve “Hispanik ABD’li satın alma gücü” ni arayın. Satın alma gücünü ve önümüzdeki on ila yirmi yılda beklenen önemli büyümeyi içerecek şekilde zengin bir destekleyici bilgi bulabilirsiniz.

Bu makaleye odaklanmamız, bu pazarda nasıl yararlanacağımız üzerine. Bu nedenle aklından geçelim.

Bugün Kimler Yararlanır?

Elbette birçok işletme, geleneksel iş modelinin bir yan ürünü olan Nesil Equis’ten yararlanmaktadır. Çoğu durumda bu şirketler, bu grubun gerçekten temsil ettiği pazar payının büyük bir bölümünü, gelirlerini ve işe alım tabanını anlamıyor.

Asıl soru, Gth’ın güçlü demografik özelliklerini hedefleyerek ve rekabetleri plakaya yükseldiğinde hangi şirketlerin etkileneceğini ve bu gruba ulaştığını belirleyerek, işletmelerin artan gelirler, özverili çalışanlar ve müşteri sadakati kazanabileceğidir.

Bazı şirketler nihayet fark ediyor. HispanicBusiness.com’a göre, reklamverenler şimdi İspanyol pazarına milyarlarca harcıyor. Bu eğilim, son 5 yılda yılda yüzde beş’in üzerinde artan harcamayla artmaya devam etti. Fortune 500 büyük şirketlerinden bazılarının yanı sıra orta ve küçük ölçekli şirketlerin bazıları, eski 2000 Census verilerini temel alarak iş kararını verdikleri için bu grubu hedef alan çok miktarda sermaye veya kaynak yatırmak konusunda biraz tereddütlü davrandılar.

2010 Census verilerinin beklenmedik Hispanik nüfusunu ve planlanan satın alma gücü artışlarını göstermesini beklemek yerine, diğer öne çıkan düşünen şirketler ve yöneticiler, bu kullanılmayan piyasanın potansiyelini anlamak için tahminler, araştırmalar ve sağduyu kullanıyor ve bugün rakiplerini katı bir Nesil Equis iş stratejisiyle pazarlıyorlar. Halihazırda aktif olarak hedefleyen ve Generation Equis’e hizmet etmenin faydalarının tadını çıkaran birkaç işletme şunları içerir; Geico Insurance, Bank of America ve IBM gibi birkaç isimle birleşti.

Erken benimseyenlerin listesi hızla artıyor. Takip edilmesi gereken pek çok şey olacak ve hareket etmeyen kişiler daha az rekabetçi olacak ve işlerinde önemli miktarda pazar payını kaybedebilirler.

Nasil Yararlanabilirsiniz?

Faydalanmanın en iyi yolu başlamaktır. Planınızda çalışın ve okuyun … Bu pazarı hedeflemeyenler eksik sayısal verilere ve bağımsız araştırmalara dayanarak, UNITED STATES’teki satın alma gücünün yüzde 10’unun Hispanik – Generation Equis tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir. Nüfus grubu yılda yüzde 50 oranında büyür ve gelir seviyeleri arttıkça, bu yüzde şaşırtıcı bir oranda büyümeye devam edecektir. Bu sadece bir hisse senedi yatırmak gibidir; yerel bakkaldaki kasiyer bir hisse senedi satın alman gerektiğini söylediğinde, satma zamanı geldi.

Zamanlama, bu olgunlaşmış pazara dokunmayı düşündüğünüzde her şeydir. Sektörünüzde bir öncü olarak öne çıkacak başarılı bir Generation Equis iş stratejisi oluşturmak ve uygulamak, bir takipçisi değil de bir endüstri lideri olmanız şarttır.

Artık nesiller Equation’ı hedef alıyor. Siz ve işiniz bu hedeflemenin neresinde?

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.