Diyabetik Çocuk Kampları

OKUYAN: 18 - Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:12

Herhangi bir ıstırabın bildiği gibi Tip I ve Tip II olmak üzere iki tip Diyabet vardır. İkincisi bazen yetişkin sivilce diyabeti olarak adlandırılır ve şeker hastalarının% 90’ından fazlası bu türden muzdariptir.

Dolayısıyla, diyabetlilerin büyük çoğunluğunun yetişkin olduğunu anlamaları için hayal gücünden büyük bir sıçrama olmaz. Ancak çocuklar diyabetten de acı çekebilir ve bu tür çocuklar için, yüz yüze görülecek, diyabetik yaşlılardan çok farklı sorunlar var.

Örneğin diyabetli bir çocuk, açık bir şekilde, yakın izlemeye ve ebeveynlerin sürekli olarak dikkat ve ilgisine ihtiyacı olacaktır. Bu kendi başına bir problem değildir, ancak çocuğun evden bir gece asla geçiremediği anlamına gelebilir ve bu şartlar altında bir çocuğun kendi yaşının bir başka çocuğunu şeker hastalığına yakalamış olması nadir değildir. Etkili bir şekilde, diyabetik bir çocuğun yaşamında çok izole bir dönemdir. Bu sebeplerden dolayı birçok ülke şimdi diyabetik çocuklar için bu sorunları çözmek için özel kamplar kuruyor ve bu kampanyaya daha yüksek oranda normallik getiriyor.

Diyabetik çocukların yaşamı. Bu tür kamplar, tüm çocuklara 24 saat profesyonel tıbbi denetim ve bakım sağlar ve diyabetli gençlere kendi akranları ve eğitimli sağlık uzmanlarının desteğiyle bağımsız olma ve durumlarını öğrenme şansı vermenin son derece etkili bir yoludur.

Denetlenen bir çevrede keyifli ve güvenli bir kamp deneyimi sağlarlar ve çoğunlukla çocukların kendi durumlarını yönetme yeteneklerini arttırmaya odaklanırlar. Bu tür kamp koşulları, aynı zamanda coğrafi izolasyon yoluyla reddedilebilen şeker hastalığı olan gençler arasındaki etkileşimi mümkün kılan bir ortam yaratmaktadır.

Bu diyabet eğitimi ve rekreasyonel kamplar elbette eğlenceli ve eğitici olacak şekilde tasarlanmıştır. Genellikle, katılımcıların yeni sporları ve diğer rekreasyonel faaliyetleri, özellikle ekip temelli etkinlikleri denemelerine olanak tanıyan geniş bir spor imkânı yelpazesi sunacak, aksi takdirde aksi yönden reddedileceklerdir.

Tıbbi açıdan hiçbir şeye kalmamıştır. Kampa başlamadan önce, her katılımcının normalde ayrıntılı bir tıbbi öykü ve çocuğun yönetim becerilerinin bir göstergesi olması gerekir. Bu bilgilere dayanarak, kamp daha sonra çocuğa daha fazla öz yönetim becerileri ve diyabetli diğer genç insanlarla profesyonel gözetim altında nasıl öğrenim görme fırsatı sunabilir.

Diğer insanlar çok fayda sağlıyor. Genellikle, bu tür kamplardaki “yardımcı” ların çoğu gönüllüdür ve diyabet hakkında ilk elden bilgi sahibi değildir ve bu insanlar çocuklarına günlük olarak maruz kaldıklarından çok şey öğrenirler.

Sağlık çalışanlarının bile, hiçbir ders kitabı tarafından sağlanamayan diyabetli gençlerin yönetimi ve yaşam tarzı hakkında değerli bir fikir edinmeleri mümkündür. Bu insanlar genellikle çok şey öğrendiklerini bildirirler ve en tecrübeli eğitimciler bile bu çocuklarla günden güne yaşamanın gerçekleri tarafından taşınır derler

Ve eninde sonunda en azından anne-babalar Çocuğunun kendine güvenini kazanacağı ve kendi kendine yönetim becerilerini geliştireceği gerçek ihtimalle, diyabetli bir genç kişinin bakımının günlük rutinden bir ara verilir.

Etiketler:, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.