Çocuklarınızın Yiyecek Alerjileri Var mı?

OKUYAN: 15 - Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:12

Çocuğunuza gıda alerjisi teşhisi kondu mu? Çocuğunuzun alerjisi olup olmadığını belirlemenin birkaç yolu vardır. Doktora gidip bir alerji testi uygulayabilirsiniz, ancak gıda alerjileri söz konusu olduğunda bunlar% 100 güvenilir değildir.

Ayrıca bazı doktorlar testleri mutlak sayıyorlar, alerjen olabilecek her şeyi kapsıyorlar ve eğer bir reaksiyon yoksa çocuğunuz alerjik değildir. Fakat “ Tip III ” alerjileri, herhangi bir laboratuar testiyle ancak diyet değişikliği ile bulunamaz.

Diyet modifikasyonu, Food Allergies Children’ın tedavisinde en iyi yoldur. Bazı yaygın allerjenler, belli bir markayı veya yiyecek türünü almamakla engellenebilir. Buğday ya da patates alerjisi gibi diğer alerjiler, çocuğunuzun diyetinin tam bir revizyonunu gerektirir.

Alerjiden dolayı ailenizin en sevdiği yemeklerden vazgeçmeniz gerekebilir. Bununla birlikte, gıda alerjilerini hesaba katan tariflere sahip çok sayıda web sitesi var.

Birçok çocuk diyetlerini değiştirmeye karşıdır, belirli gıdalara sahip olmakta rahatlık buluyorlar. Birçok yetişkin aynı şekilde. Gecede şiddetli bir diyet değişikliği yaparsanız yaşanacak olan inat ve öfkeyle uğraşmaktan kurtulmanın yolları vardır.

Çocuğunuz anlamak için yaşındaysa, çocuğunuza gıda alerjilerinin temellerini anlatmayı deneyebilirsiniz. Bu, genellikle 8 veya 9 yaşlarındayken çok yorgun veya hasta hissetmemeleri gerektiğini anlayan çocuklar için de geçerlidir.

Acımasızlıktan kaçınmanın bir başka yolu kademeli bir değişiklik yapmak ve Çocuklarınızın diyetini. Kademeli yaklaşım ancak Gıda Allerjileri Çocukları hayati tehlike oluşturmuyorsa işe yarar. Kademeli bir değişimin iyi bir örneği bir mandıra alerjisiyle ilgilidir. Çoğu çocuk, sandviçleri üzerine peynir yiyor ya da bir aperitif için bir yoğurt tüpüne sahip. Peyniri atlamak ve çocuğunuza bir aperatif çikolata için bir parça meyve vermek, çocuğunuzun diyetindeki süt miktarını azaltacak küçük değişikliklerdir.

Çocuğunuzu sadece diyetini değiştirmek istemiyorsunuz, çünkü çocuğunuz abur cubur yiyebilen ailenin geri kalanına kızgınlık duyabilir . Süt alerjisi örneğimizi tekrar kullanarak, tariflerde pirinç veya badem sütünü ikame edebilir ve bir tanesini peynirsiz, diğeri peynir olmaksızın olmak üzere 2 küçük gıdalarla yapabilirsiniz.

Etiketler:, , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.