Çocuklarınızı Başarılı Girişimci Olarak Yetiştirmek

OKUYAN: 48 - Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:08

Kendinizi emlak yatırımına tam olarak adadıysanız, doğal eğiliminiz emlak sevginizi çocuklarınızla paylaşmanız olacaktır. Bu layık bir hedeftir, ancak bunu yapmanın doğru bir yolu ve yanlış yolu vardır. Girişimcilik için yol haritamı takip edin ve hayatları ile ne yapmaya karar verdiklerinden bağımsız olarak, çocuklarınız başarı için hazırlanacaktır.

Aklınızda tutmanız gereken ilk şey, çocuğunuzun mutlaka daha gençken size ait olmadığıdır. Kendi istekleri ve ihtiyaçları olacak, ancak doğal olarak ne yaptığınızı merak edecekler.

Onları gayrimenkul yatırım dünyasına bırakmak yanlış bir şey değil. Nitekim, emlak yatırım ilkelerine maruz kalmaları, hayatlarının çok erken dönemlerinde yaşamak için ne yapmak istediklerini tanımlamalarına yardımcı olabilir. Ayrıca çok daha büyük bir amaca hizmet edebilir: Size çocuklarınızla bire bir zamanlar verecek ve öğretilebilir anlar sunacak; Çocuklarınızın yıllar sonra bile sıcaklık ve sevecenlikle bakmalarını sağlayın. Ve şunu söylesem bana inan: Daha da fazlasını alacaksın!

Bunu yaptığınızda bunu çocuklarınız için eğlenceli bir süreç haline getirmeniz önemlidir. Gayrimenkul yatırımları ve girişimcilik konusunda eğitmek için harcadığınız zaman okulun bir uzantısı gibi hissedilirse, eğlenmeyebilirler. Çocuklarınız için eğlenceli değilse, sizi eğitebilir veya onlara öğretmeye çalıştığınız önemli ilkeleri öğrenmeye direndirebilirler.

Çocuklarınızı gayrimenkulüne maruz bırakmanın en iyi yolu, onlara girişimcilik hakkında genel bilgi vererek ve onlara gayrimenkul yatırımıyla ilgili belirli örnekler vererek bu konulardır. Eğer bir ilgi gösteriyorsa devam edin. Değilse geri çekilin. Sorunu zorlarsanız, tamamen gayrimenkul yatırımına çevirebilirsiniz. Sizden öğrendikler, gayrimenkul yatırımlarının peşinde dolaşmak istedikleri spesifik girişimcilik biçimi olmadığını nihai kararlar alsalar bile, bir servet ömrü için bir temel oluşturabilirler. İşte yapabileceğiniz başka şeyler de var:

Hedeflerin belirlenmesi – Birçok yönden, çocuklar doğal hedef belirleyiciler olarak kablolanmaktadır. Sorun şu ki, somut adımlarla genellikle başarısız oluyorlar. Tek bir hedefi kolayca erişilebilir mini hedeflerden oluşan bir dizi haline getirerek, bir hedefe nasıl ulaşacaklarını öğretmeyi deneyin. Örneğin, 20 TL’ye mal olan ve DVD’ye haftada 5 dolar kazandıran yeni bir DVD almak istiyorlarsa, onlara ilerlemelerini izlemelerine yardımcı olacak bir grafik yapmalarına yardımcı olun. Her hafta 5 dolar kazandıklarında, grafiğin ilerleyen bölümünde, yaptıkları ilerlemeyi gösteren renkte renklendirelim. Onlara hedef belirleme ve bu yeni DVD’nin sahibi olma amacına ulaşmalarına yardımcı olacak açıkça tanımlanmış adımlarla bu hedefleri takip etmenin önemini öğreneceksiniz. Hedeflerine ulaşmaya daha çok yaklaştıkları için heyecanlarını paylaşın ve ardından DVD’yi satın alırken “zaferlerini” kutlayın. Sonra eve gidip birlikte izle

Motivasyon – Bir çocuğa öğretmenin en zor ilkelerinden biri de motivasyon. Hızları (ve yönergeleri) o kadar hızlı değiştirir ki onlarla yetinmek zor olur. Çocuklarınızın motivasyonunu korumak için onlara bol bol teşvik ve olumlu destek vermeniz gerekiyor. Örneğin, çocuğunuza yağmurlu bir gün para tasarrufunun önemini öğretiyorsanız (gayrimenkul yatırımlarında ve genel girişimcilikte önemlidir), günde bir şeyler istedikçe yağmurluk gününe girmek isteyebilir veya Ikisi ödeneklerini almadan önce. Çocuğunuza ne kadar çok para kazandıklarını hatırlatın ve sabırlı olun şimdi daha sonra büyük temettü ödeyecek.

Yatırım İlkeleri – Çocukların genel yatırım ilkelerinin ne olduğu ve takdirin nasıl yürüdüğü hakkında hiçbir fikri yok. Çok sınırlı bir ölçektir, ancak basit bir tasarruf hesabından kazanılan faiz onlara takdir ilkesini öğretebilir. Çocuklarınıza bir varlığa (bu durumda bir tasarruf hesabı alarak) yatırım yaptıklarını bugün bir yıldan daha fazla değerlendireceklerini açıklayın. Çoğu zaman, bu fayda için varlık üzerinde durmak dışında özel bir şey yapmanız gerekmez. Çocuklarınız büyüdükçe, gayrimenkulün daha da hızlanan bir zaman çizelgesinde nasıl daha değerli olabileceğini kağıt üzerinde gösterebilirsiniz.

Çocuklarınızın girişimcilik ilkelerini öğretmek sonuçta bir gayrimenkul yatırımcısı olarak ayaklarınızı takip etmeye karar verirlerse kullanışlı olacaktır. Bununla birlikte, bu derslerin hedef belirleme, motive etme ve iyi bir yatırımcı olma sabrına iyi bir geçmişe sahip olmasını sağlamada birçok yararlı uygulama var. Girişimciler ve diğer girişimciler nispeten kısa arzda. Çocuğunuza geniş bir bilgi tabanı vererek, çocuklar için bir refah ömrü sağlamaya yardımcı olabilirsiniz – ve sonuçta dünyayı daha iyi hale getirecek bir başka nesil başarıya dönük Amerikalı yaratmaya yardım edeceksiniz!

Etiketler:, , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.