Çocuğunuzu Kapalı Buz pateni için nasıl giyinirler

OKUYAN: 43 - Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 15:14

Kapalı buz pateni pistlerinin çoğu, dıştaki sıcaklığa bağlı olarak 45 ila 60 derece arasında bir sıcaklık korur. Çocuğunuzu buz pateni dersleri veya buz pateni pistinde serbest paten için soyundururken, ilk meydan okuma sıcaklığa gelecektir.

Patenciler şiddetle egzersiz yapacaklar, bu nedenle çocuğunuzu ince tabakalar halinde giydirmek önemlidir Bedenleri ısınırken kolayca çıkarılmalıdır. Ağır katlar özgürce hareket etmeyi zorlaştırdıklarından, çocuğunuzu hantal bir kışlık kat giyinmekten kaçının. Sıcak ve yakından oturan bir kazak altındaki ılık bir balıkçı yaka, çocuğunuzu bir kış ceketinden daha sıcak tutacak ve serbest dolaşıma izin verecektir.

Birçok kız, paten kıyafeti giymek istiyor. Kızının ders almasını istiyorsanız, basit bir paten kıyafeti ve tayt bağı iyi bir yatırım olabilir. Bununla birlikte, şimdi ve sonra sadece rekreasyonel olarak paten olacaksa, bu yapmak istediğiniz bir yatırım olmayabilir.

Yakın takma ter pantolonu veya sıkıştırılmış pantolon, hem erkek hem de kız için iyi seçeneklerdir. Kot pantolonları esnetme kabiliyeti çok düşüktür, kolayca nemi emer ve kuruması çok yavaştır, bu da onları patinaj için daha az optimum bir seçenek haline getirir.

Kaykayçınızın gardırobunun en önemli bölümlerinden biri olmalıdır Ince, sorunsuz çoraplardan oluşan rahat bir çift. Dikişli çorap ayağı ovuşturabilir ve kabarcıklara neden olabilir. Kaykay çizmeleri sıkı olacak şekilde tasarlandığından, kalın çoraplar ayağı sıkıştırabilir ve dolaşımı azaltabilir; bu da çocuğunuzun ayağının daha çabuk daha soğuk olmasını sağlayacaktır.

Eğer çocuk buz pateni kiralayacaksanız, daha kalın bir çift getirin Kiralanan pistlerin mükemmel şekilde oturmadığı veya iyi giyilmediği durumlarda ekstra dolgu sağlamak için çorapların üzerine ince çift çorap takın.

Birkaç nedenden dolayı patenciler her zaman eldiven giymeli. Eldiven elbette bir patencinin ellerini sıcak tutacak. Ayrıca, buz düştüklerinde veya başka bir patenci düşen çocuğa bulaşırsa biraz koruma sağlarlar.

Sıcak bir yün şapkası, patencinin başını ve kulaklarını sıcak tutar. Patencinin vizyonunu zayıflatabilecek herhangi bir baş örtmekten kaçının. "Hoodies" veya parka başlıklarından kaçınılmalıdır.

Aynı nedenlerden ötürü, patenciler vizyonu engelleyebilecek veya kaykay yakalanacak fular giymemeliler. Birçok pist buz üzerindeki her türlü fularını yasaklar.

Kızların saçlarını çekip geri çekmesi gerekir; böylece gözlerin içine giremez.

Patencinin mücevherat giymesine izin vermekten kaçının. Çoğu buz patlamaları buza kırılan ve düşen her türlü mücevheratı yasaklıyor ve başka bir patenci geziyor.

Sonunda, erkeklerin ebeveynlerine bir not: Erkekler, beyaz paten giymeleri istenirse aşırı derecede rahatsızlık duyacaklar. Çocuğunuza uyan bir çift beyaz paten mirasa sahipseniz, onları siyah boya (siyah ayakkabı cilası da işe yarayabilir, ancak dağınık olabilir) veya siyah paten örtüleriyle örtün. Çocuğunuz buz pateni dersi alacaksa, diğer öğrencilerin ilk dersinden önce ne giydiklerini gözlemleyebilirsiniz.

Çocuğunuz buz pateni dersi alacaksa, oğlunuz pistte diğer çocuklarla "uyum içinde" olduğunu çok daha güvenle patinaj yapacaktır. Ve antrenöre dersler için uygun kıyafetler hakkında konuşun.

Etiketler:, , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.